Objavljeno: 21. jun 2026. 08:55
Azurirano: 21. jun 2026. 14:09
Kartica
Posle jutarnjeg teksta Novosti o nastupu na Pinku, Prvoj i Informeru, N1 i Danas su 21. juna preneli novi deo iste linije: Aleksandar Vucic je ponovo zahvalio FSB-u na izvestaju, rekao da ruska sluzba ne bi potpisala lazno misljenje i izjavio da nece tuziti N1 i Novu, iako je njihov rad nazvao "istorijom bescasca". Kartica nastavlja jucerasnji spor oko verzije tuzilastva o navodnoj simulaciji upotrebe LRAD-a na protestu 15. marta 2025.
Objavljeno: 21. jun 2026. 08:55
Azurirano: 21. jun 2026. 14:09
Kartica pripada izdanju za 21. jun 2026..
Otvori izdanjeZa ovu karticu jos nije navedena posebna kontekstualna prica.
Uz karticu je povezana referentna beleska.

Izvori
(N1 i Nova ponovo na meti Vučića, zahvalio se ruskoj službi zbog izveštaja o zvučnom topu)
N1 pise da je Vucic ponovo zahvalio ruskom FSB-u sto je zajedno sa srpskom sluzbom potvrdio da na protestu 15. marta 2025. nije upotrebljen "zvucni top". Rekao je da, da je neko pucao iz takvog uredjaja, ne bi bio predsednik ni dan vise, i pitao da li bi direktor FSB-a Aleksandar Bortnikov potpisao lazno misljenje. N1 podseca da je protest 15. marta organizovan na poziv studenata, da se tokom 15 minuta tisine na 11. minutu prolomio zvuk posle kog se masa u Ulici kralja Milana razdvojila i nastala panika; vlast je negirala upotrebu uredjaja, ali je kasnije otkriveno da policija poseduje LRAD 450XL i da su takva vozila bila na ulicama Beograda.
Procitaj izvor(Vučić kaže da ruska služba FSB nikad ne bi potpisala lažni izveštaj o zvučnom topu)
Danas prenosi da je Vucic 21. juna ponovo zahvalio FSB-u sto je potvrdio da na protestu u Beogradu 15. marta 2025. nije upotrebljen "zvucni top" i nazvao tu sluzbu jednom od najuglednijih na svetu. Ponovio je da, da je uredjaj upotrebljen, ne bi bio predsednik ni dan vise, i rekao da su pozvani FBI i FSB da utvrde cinjenice. Na pitanje novinarke N1 rekao je da mu je zao sto ona "mora da ucestvuje u tome", a na pitanje Pinka o tuzbi protiv N1 i Nove odgovorio je da ih nece tuziti, ali je njihov rad nazvao "istorijom bescasca".
Procitaj izvor(ŽURILO IM SE DA IZAZOVU RAT U SRBIJI: Predsednik Vučić ogolio blokaderske laži o zvučnom topu)
Novosti pise da je Aleksandar Vucic u zajednickoj specijalnoj emisiji Pink, Prve i Informera izjavio da vlast "nije pucala" na gradjane, vec da su u njega "neometano pucali" kako bi, po njegovim recima, razorili nezavisnu Srbiju. Rekao je da je VJT "skupio hrabrost" da uradi ono sto je trebalo pre godinu dana i ponovio da su strana kompanija, ruska bezbednosna sluzba i americka firma demantovale upotrebu LRAD-a. Vucic je spor vezao za protest 15. marta 2025, tvrdio da dokument nije o Autokomandi 27. januara nego nosi delovodni broj od 25. februara, i rekao da bi portal "Ko si bre ti" mogao da bude pusten 29. juna, posle Vidovdana i skupa vlasti 27. juna u Beogradu.
Procitaj izvor