Objavljeno: 19. jun 2026. 20:06
Azurirano: 19. jun 2026. 20:06
Kartica
Dubravka Djedovic Handanovic rekla je da je, posle potpisivanja akcionarskog ugovora sa MOL-om, srpska strana zavrsila svoj deo pregovora o NIS-u. Prema njenim recima, sada Gazpromnjeft i MOL treba da se dogovore o kupoprodaji, a ishod mora biti prihvatljiv za OFAC Ministarstva finansija SAD.
Objavljeno: 19. jun 2026. 20:06
Azurirano: 19. jun 2026. 20:06
Kartica pripada izdanju za 19. jun 2026..
Otvori izdanjeKartica pripada dugoj prici NIS i sankcije
.
Za ovu karticu jos nije navedena referentna beleska.

Izvori
(Đedović Handanović: Nadam se da će Gaspromnjeft i MOL uspeti da se dogovore o NIS)
N1 prenosi izjavu ministarke rudarstva i energetike Dubravke Djedovic Handanovic: potpisivanjem ugovora izmedju akcionara sa MOL-om srpska strana je zavrsila svoj deo pregovora o NIS-u. Rekla je da sada ocekuje dogovor Gazpromnjefta i madjarske kompanije o kupoprodaji NIS-a koji ce biti prihvatljiv za OFAC Ministarstva finansija SAD. Tekst je objavljen 19. juna u 16:19 i nastavlja pricu posle potpisivanja srpsko-madjarskog ugovora 16. juna.
Procitaj izvor