Kartica

Ministarka energetike: Za NIS sada treba dogovor Gazpromnjefta i MOL-a

Dubravka Djedovic Handanovic rekla je da je, posle potpisivanja akcionarskog ugovora sa MOL-om, srpska strana zavrsila svoj deo pregovora o NIS-u. Prema njenim recima, sada Gazpromnjeft i MOL treba da se dogovore o kupoprodaji, a ishod mora biti prihvatljiv za OFAC Ministarstva finansija SAD.

Objava

Objavljeno: 19. jun 2026. 20:06

Azurirano: 19. jun 2026. 20:06

Povezano izdanje

Kartica pripada izdanju za 19. jun 2026..

Otvori izdanje
Kontekst

Kartica pripada dugoj prici NIS i sankcije.

Otvori pricu
Referenca

Za ovu karticu jos nije navedena referentna beleska.

Potpisivanje ugovora Vlade Srbije i MOL-a o upravljanju NIS-om
Foto: N1, Nenad Kostic / Ministarstvo rudarstva i energetikeKredit: N1, Nenad Kostic / Ministarstvo rudarstva i energetike

Izvori

Pregled po objavama

Izvora u kartici: 1
N1
Nacionalni medijNezavisan

Djedovic Handanovic: Nadam se da ce Gaspromnjeft i MOL uspeti da se dogovore o NIS

(Đedović Handanović: Nadam se da će Gaspromnjeft i MOL uspeti da se dogovore o NIS)

N1 prenosi izjavu ministarke rudarstva i energetike Dubravke Djedovic Handanovic: potpisivanjem ugovora izmedju akcionara sa MOL-om srpska strana je zavrsila svoj deo pregovora o NIS-u. Rekla je da sada ocekuje dogovor Gazpromnjefta i madjarske kompanije o kupoprodaji NIS-a koji ce biti prihvatljiv za OFAC Ministarstva finansija SAD. Tekst je objavljen 19. juna u 16:19 i nastavlja pricu posle potpisivanja srpsko-madjarskog ugovora 16. juna.

Procitaj izvor