Objavljeno: 11. jun 2026. 11:55
Azurirano: 11. jun 2026. 12:45
Kartica
Radnici GSP-a su 11. juna krenuli od Trga Nikole Pasica ka Vladi Srbije jer su, po njihovim recima, grad i Sekretarijat za javni prevoz ignorisali ranije zahteve. Za stanovnike Beograda prakticni smisao spora je sudbina linija GSP-a, nabavka autobusa i trolejbusa i konkurs za javno-privatno partnerstvo u prevozu.
Objavljeno: 11. jun 2026. 11:55
Azurirano: 11. jun 2026. 12:45
Kartica pripada izdanju za 11. jun 2026..
Otvori izdanjeZa ovu karticu jos nije navedena posebna kontekstualna prica.
Za ovu karticu jos nije navedena referentna beleska.

Izvori
("Imamo na delu pokušaj tajkunizacije javnog prevoza": Radnici GSP predali zahteve Vladi)
N1 pise da su zaposleni u GSP-u ponovo protestovali posto, po njihovim recima, gradske vlasti i gradonacelnik Aleksandar Sapic nisu odgovorili na ranije zahteve. Ivan Bankovic iz Sindikata GSP Centar izneo je cetiri zahteva: zaustaviti konkurs za javno-privatno partnerstvo, pismeno garantovati da linije nece otici privatnicima i kupiti nove autobuse i trolejbuse.
Procitaj izvor(Protest radnika beogradskog GSP-a, četiri zahteva za Vladu Srbije)
Danas takodje belezi protest kao gradsku i ekonomsku temu i podvlaci da se zaposleni vise ne obracaju samo gradskoj upravi, vec i Vladi. To pokazuje da je spor o finansiranju prevoznika, EXPO autobusima i buducnosti linija GSP-a odavno izasao izvan unutrasnjeg konflikta u preduzecu.
Procitaj izvor